Nazwa punktu : Gdynia Orłowo - górne (Polska)   | Polskie klify nadmorskie
Loty
Koordynaty
Navigate
Facebook Twitter Email
Rekord miejsca (OLC) Robert Machel 19.5 km
Rekord przewyższenia Robert Machel 197 m
Największy nalot ze startowiska Robert Machel 22:27:35
Najwięcej startów ze startowiska Robert Machel [ 17 ]
Wszystkie loty w pobliżu tego startowiska[ 37 ]
Łączny nalot użytkowników 45:44

lat/lon (WGS84):
54.4882 , 18.5666
N 54° 29.29200' , E 18° 33.99600'
N 54° 29' 17.5" , E 18° 33' 59.8"

UTM: 34U X: 342379 Y: 6040566

Pokaż w Google Maps
Pokaż w MapQuest

Informacja o miejscu
Region Pomorskie  Użyteczne kierunki wiatru dla startowiska Orlowo Gorne NE
Więcej informacji http://bit.ly/startowiskoOrlowoGorne 
Użyteczne kierunki wiatru 60° - 90° 
Użyteczna siła wiatru 5 - 8m/s 
Prognozy pogody Windguru Windy 
Czy dziś jest szansa na warun? ✘ 
Najbliższa szansa na warun ✘ 
Przydatne linki Informacje o Gdynia Orłowo - górne na www.iopan.gda.pl Informacje o Gdynia Orłowo - górne na sopot.webcamera.pl Informacje o Gdynia Orłowo - górne na bit.ly Informacje o Gdynia Orłowo - górne na www.ergohestia.pl Informacje o Gdynia Orłowo - górne na lookcam.com  
Opis miejsca startu

OPIS W PRZYGOTOWANIU - stronę warto odwiedzić za jakiś czas, gdyż pojawi się na niej jeszcze kilka przydatnch informacji.

 

Startowisko Paralotniowe Gdynia Orłowo Górne

 

Jest to startowisko nieoficjalne, na którym łatwo dostać mandat pod pretekstem niszczenia/chodzenia po krawędzi klifu. Jeśli w pobliżu kręcą się strażnicy miejscy to z pwnością nie będą Ci obojętni ;-)

ZE WZGLĘDU NA ZMIANĘ STREFY W KTÓREJ ZNAJDUJE SIĘ KLIF NA MCTR W CHWILI OBECNEJ LOTY MOŻNA WYKONYWAĆ WYŁĄCZNIE PO SPEŁNIENIU SPECJALNYCH WARUNKÓW OPISANYCH NA STRONIE GCG

 

Orłowo górne | Startowisko paralotniowe

 

Jest nim niewielka przecinka na krawędzi klifu, na której zmieści się jedno rozłożone skrzydło dlatego wyszpejenie zaleca się przeprowadzić na polance przy szlaku nieopodal startowiska - nie powinno być problemu z równoczesnym przygotowywaniem się dwóch pilotów.

Na tym starowisku nie ma miejsca ani czasu na pomyłkę, wymagana dobrze opanowana alpejka. Przed startem często tworzy się poducha, a górą wieje mocniej - czasem o wiele za mocno - niebezpieczeństwo przewiania. Jeśli na starcie wieje mocno to dodatkowo jest spora szansa że po podniesieniu skrzydła wklei nas w drzewa. 

 

Orłowo górne | Lądowisko

 

Pod startowiskiem jest wąska plaża, ale przy odrobinie wprawy da się na niej wylądować, jeśli poziom morza jest wysoki i zdecydujesz się na wodowanie to miej na uwadze iż przy birzegu są liczne, śliskie kamienie - łatwo poślizgnąć się i uderzyć w kolejny. Jeśli to możliwe to lepiej lądować na końcu promenady w Gdyni, lub mając zapas wysokości wylądować w okolicach dolnego startowiska.

 

 


Copyright © 2018 - 2021 - leonardo.pgxc.pl - regulamin